Еден убиен, четворица ранети- затворена границата кај Дебар


Границата со Албанија кај Дебар е затворена. Еден е убиен, а четворица се ранети по престрелката на полицијата со криумчари, пренесува Нова.

Четворица ранети и еден мртов е билансот од престрелката помеѓу македонската полиција и криумчари од Албанија по што е затворена привремено граничниот премин во Дебар, дознава АЛМАКОС М.

Од МВР најавија повеќе информации во текот на денот.

policija-skopje1-540x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1