Златко Перински – нов директор на СЦ „Борис Трајковски“


boris trajkovski salaСо одлука на Владата на Република Македонија, СЦ „Борис Трајковски“ од минатиот вторник доби нов директор – Златко Перински. Тој доаѓа на местото на досегашниот директор Ратко Капушевски заминува на нова функција, координатор на проекти во канцеларијата на Сергеј Самсоненко.

Во склоп на СЦ „Борис Трајковски“ се наоѓаат повеќенаменската сала, најголема од таков тим во Македонија, потоа затворен базен и аква парк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1