„Едно име имаме, Македонија“ – во Скопје се појавија транспаренти


На повеќе локации во Скопје се појавија транспаренти со натпис „Едно име имаме, Македонија“, јавува Сител

Фото – Сител.мк

Ова е пораката која граѓаните им ја испраќаат на власта и пратениците.

Дел од транспарентните се поставени кај Железничката станица, Стоковна куќа, Автокоманда, како и на подвозникот кај Црниче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1