Едногодишно бебенце почина – се задави на заштитното јаже на лулашка во која спиело


Едногодишно бебенце од Србија во средата вечерта се задави во својата лулашка.

Несреќниот случај се случил откако бебето превертувајќи се во лулашката, во еден момент околу неговата глава се замотало безбедносното јаже кое требало да го зачува да не испаден од лулашката.

bebe krevetce

Според српските медиуми, бебето имало навика да спие во лулашката во која неговите родители го лулале секоја вечер, а откако тоа за кратко заспало, мајката излегла од собата за да ги нахрани другите постари ќерки.

Кога се вратила ја видела лулашката превртена и бебето со модро лице.

Бебето веднаш го одвеле на болница, но за жал докторите не успеале да го спасат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1