Едвај спасивме жива глава од огнот – Весна Бејбе по наметка избегала од домот (Фото)


Едвај спасивме жива глава – изјави вознемирената Петрушевска, која избегала од куќата по куќна наметка, за Телеграф.

Пожарникарите го ставија огнот под контрола и го расчистуваат теренот. Домот попладнево го посетија министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и градоначалничката на Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ, заедно со членови на Советот и општинската администрација.Општинската прес-служба соопшти дека Беличанец-Алексиќ ветила еднократна финансиска помош за семејството, а еднократен надомест ќе даде и општинскиот совет.

Повеќе фото на – Телеграф.мк

HK9G8331

пожар-куќа-на-весна-бејби-7

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1