Мајката го напуштила – 8 год момче само се грижи за болниот татко во куќа без вода и купатило (Видео)


Откако пред 4 години мајката го напуштила Ѓоко Ѓуриќ, осумгодишното момче живее со таткото Петар, во село кај Биелина, Република Српска, во трошна куќа без вода и тоалет.

Gojko1

GojkoСе до минатата година успевале некако да состават крај со крај. Петар заработувал за основните животни потреби.

Но, како да не било доволно мака во нивните животи.

Пред една година Петар, сечејќи дрва, ја скршил ногата и оттогаш е врзан за креветот.

Сите обврски во куќата ги презело 8-годишното дете Ѓоко.

Погледнете ја оваа потресна приказна…

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1