Ексклузивно: Уапсен јавен обвинител од Битола


Јавен обвинител од Битола ќе одговара за злоупотреба на службената положба и овластувањата, дознава Прес24 од извори во истрагата

lisiciЈавниот обвинител С.Т од Битола и неговиот возач Н.Х утрово се уапсени во полициска акција поврзана со нелегална трговија на оружје. Паралелно, во Прилеп, според неофицијални и непотврдени информации на Пресс24 уапсени се уште две лица кои се занимавале со овој криминал.

Јавниот обвинител од обвинителството во Битола според информации од истрагата се сомничи за злоупотреба на службената положба и овластувањата преку прикривање на пријави за сторители на кривични дела од областа на нелегалната трговија со оружје.

Официјални детали за оваа акција на полицијата сеуште не се познати

Izvor – Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1