Експлодирало складиште за пиротехника – еден загинат, 7 повредени


vatromet-eksplozija-Едно лице загина а 7 се повредени во експлозија во складиште за пиротехнички средства на Холандското острово Курсао.

Двајца од повредените се во критична состојба, соопштил портпаролот на полицијата Реџи Хагинс и додал дека сите жртви се чувари во магацинот.

Не се знае како дошло до експлозијата, вештаците го испитуваат магацинот кој по експлозијата се опожари и е комплетно оштетен, јавува AP.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1