Лидерот на Северна Кореја даде знак да се испука ракета па на мира си запали цигара (Фото)


severna-koreja-kim-dzong-un-kim-dzong-un-raketa-raketa-unha-1355606912-241861
Младиот претседател на Северна Кореја Ким Џонг Ун (29) лично наредил лансирање на ракетата Unha-3, која го однесе метереолошкиот сателит во орбитата, а потоа на мира си запали цигарче.

Фотографиите ги објави националната агенција KCNA.

Ким седел зад централната маса во центарот за лансирање во Пјонгјанг. Со телефон кој веќе не се користи никаде на светот ја издаде наредбата за лансирање а потоа си запали цигарче и на мира гледаше на големиот екран како се движи ракетата.

severna-koreja-kim-dzong-un-kim-dzong-un-raketa-raketa-unha-1355606924-241863

severna-koreja-kim-dzong-un-kim-dzong-un-raketa-raketa-unha-1355606912-241861

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1