Експлозија во ПРИЛЕП – 8 лица повредени


Плинска боца експлодирала вечерва во стан на улицата „Будамаш” во Прилеп при што биле повредени осум лица, од кои еден пожарникар.pozar55

Повредените добиле изгореници и веднаш биле пренесени во прилепската болница и не се во животна опасност.

Соседите изјавуваат дека екслозијата била многу силна. Пожарникарите веќе интервенирале и спречиле проширување на пожарот од станот на вториот кат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1