Емина извиси – еве кој ќе биде во жирито на новиот Х фактор


На крајот на март започнува втората сезона на најпопуларното регионално музичко шоу X Фактор, а сега конечно се откриени имињата на членовите на жирито.

Иако долго време се шпекулираше за судиската четворка продукцијата се огласи со официјалните судии кои и оваа сезона ќе имаат навистина тешка задача.

Конечниот состав на жирито е: Масимо Савиќ, Александра Ковач, Тончи Хуљиќ и Жељко Јоксимовиќ.xfaktor.jpg500

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1