Емотивно испраќање: Тошо Малерот замина од Македонија


К-15 со години беа нашата дневна доза хумор, а Цацко Конопишки, Миле Паника и Тошо Малерот ни беа омилените ликови. Од ова трио, Тошо Малерот односно Васко Тодоров среќно се ожени и животот ќе го продолжи во Австралија.

Неговиот другар Бранко Огњновски, попознат како Миле Паника на својот профил на Фејсбук објави дека е тажен што неговиот пријател си заминува. Миле Паника се прости од својот другар со заедничка фотографија под која напиша емотивна порака.

„Тажен сум. Ми отиде другарчето. Гуд лак мај френд.“

toso malerot2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1