Железничка несреќа во велешко- воз удри во карпа


Утрово околу 6 часот на потегот на железничката линија село Согле- село Теово, велешко, се случи железничка несреќа при што воз удри во карпаvoz pruga3

Според информацијата од Анита Стојковска портпарол на СВР Велес, првично пријавено е дека повредени нема, а има само материјална штета на возот и пругата.

Железничкиот сообраќај беше во прекин четири часа и воспоставен е од 10 часот и 15 минути.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1