Ермира Мехмети: Ме уценуваат со монтирани снимки


Пратеничката Ермира Мехмети денеска го повика Специјалното јавно обвинителство да поведе постапка во врска со снимка од приватен телефонски разговор кој неодамна се појави на Јутјуб, а за кој се тврди дека е меѓу вицепремиерот Муса Џафери и Мехмети.ermira-mehmeti

– Станува збор за монтирани снимки кои се користени за политичка уцена уште од јануари. Јас дадов исказ во Јавното обвинителство да го истражува случајот, а го повикувам и Специјалното Обвинителство да поведе постапка – изјави Мехмети за НОВАТВ.

Од ДУИ претходно најавија дека ќе бидат поднесени пријави до повеќе институции за нереагирање и непреземање мерки во заштитата на приватноста и кривични пријави до медиумите кои овие разговори ги објавиле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1