ЕСТРАДАТА НА УДАР: Еве на кого ќе му одземат вили, бунди и џипови


Естрадната српска сцена во следните месеци би можела да претрпи сериозни даночни удари.

После тоа, како што пишува српски Курир, јавноста конечно би дознала дали е точно дека во овие кругови годишно се затајуваат и до 87 милиони евра данок.danoci

Имено, првиот даночник на Србија, Марко Маринковиќ најавил дека започнува вкрстено испитување за имотот и приходот на естрадните личности.

Исто така, како што пишува весникот, ќе стане јасно на кој начин српските ѕвезди си дозволуваат огромни вили, луксузни возила, накит и гардероба, а истовремено тврдат дека регуларно ги подмируваат своите даночни обврски на гостувањата во странство или во Србија…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1