„Етихад Ервејз“дополнително ќе наплаќа некои од услугите


Авиокомпанијата „Етихад Ервејз“ од Абу Даби најави промени во пружањето на некои услуги на своите патници.

Најзначајната промена која се очекува е укинување на бесплатните услуги за личен возач на патници од прва и бизнис класа на сите аеродроми освен на својот матичен аеродром во Абу Даби.

Оваа услуга ќе остане достапна, но со доплата и ќе можат да ја резервираат и патниците од економската класа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1