Евакуиран дел од аеродромот во Франкфурт поради полициска акција


Делови од аеродромот во Франкфурт се евакуирани и запрено е влегувањето во зградите на аеродромот, јави ДПА, повикувајќи се на извор од германската федерална полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1