Евакуирана железничка станица во Москва по дојава за бомба


Околу 600 патници се евакуирани денеска од зграда на железничката станица Курск во Москва по анонимна дојава за бомба.

Анонимниот повик бил во 13.14 по локално време.

Спроведена е евакуација на 600 луѓе, јавија руските медиуми.

moskva-zeleznicka-630x426

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1