Еве како да го избегнете Facebook Messenger


Апликацијата доби негативни оценки и е една од апликациите со најмали оценки на пазарот, па не чуди тоа што луѓето смислуваат начини како да ја избегнат.

telefonЕдностевно трикче за корисниците на iPhone е да ја прифатите апликацијата кога Facebook ќе ви ја понуди, да отидете во App Store и да почнете со негово преземање, но потоа да ја откажете нејзината инсталација.

Трикот засега делува, но веројатно е само прашање на време кога Facebook ќе го исправи пропустот.

Уште еден начин за избегнување на апликацијата е користење на Facebook во мобилниот прелистувач, наместо преку апликацијата.

ZaSe.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1