Тешка железничка несреќа во Швајцарија: Патнички вагон виси над бездна


Неколку вагони на патнички воз со околу 200 патници излетал од шините при одрон на земјиште во близина на Сент Мориц на југоистокот на Швајцарија. Најмалку еден вагон пропаднал во провалија, додека еден останал да виси на раб.

Според известувањето на локалните медиуми, седуммина се повредени, а засега нема податоци дали има мртви.Во вагонот кој останал на работ на провалијата, патниците наводно трчале во паника во делот кој останал на земја за со својата маса да се обидат да спречат да се лизне.

vlak_nesre_a_392368S1-650x326 slika-voz voz-3 Screenshot_34

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1