Еве како да проверите дали ве има на избирачкиот список


Во пресрет на претседателските избори, на овој линк може да проверите дали сте запишани на Избирачкиот список.

dik izboriИзбирачкиот список кој е ставен на оваа веб страна е доставен од страна на Државниот завод за статистика на 16.10.2013 година. Истиот е резултат на второто законско редовно ажурирање на податоците добиени од страна на Министерството за внатрешни работи во Јули 2013 година и содржи податоци за граѓаните со состојба заклучно со 17- 10- 2013 година.

За проверка дали сте на списокот кликнете ТУКА.

Sky.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1