ВИДЕО: Наместо солзи од нејзините очи излегуваат камења


12 годишно девојче ги остави докторите без зборови, откако виделе дека наместо солзи, од очите и паѓаат камења

Садија Салех, која живее во едно село во Јемен, создава камења под очниот капак. Тие потоа доаѓаат на предната страна на очите, пред да паднат на нејзините образи.

Видеото покажува како Садија лежи на болнички кревет, опкружена со доктори и роднини, додека еден од нив со парче ткаенина и го брише каменот од окото. Потоа се гледа докторот како држи помала кутија полна со камења кои за неколку часа испаднале од нејзините очи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1