Бебе дух – се родило без крв (Видео)


Родителите нестрпливо го очекувале своето дете – но нивното бебе се роди бледо како дух, а кога лекарите се обиделе да извадат крв, имало само неколку капки.

бебе– Кога се роди Хоуп беше бледа и многу плачеше. Знаев дека нешто не е во ред, а лекарите се обидоа да ја проверат нејзиниата крв, вели таткото Џош Хуарез.

Лекарите велат дека ова е редок случај, но сепак може да се случи, при породувањето бебето да изгуби многу крв.

Единствено решение е да се спаси со инстантна трансфузија.

(Телеграф.мк)

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1