Еве како изгледа првиот снег на Шапка (Фото)


Попова шапка од утрово под 10 – ина сантиметри снег, а од дежурните служби ги предупредуваат возачите на внимателно возење по лизгавите коловози и особено на планинските превои каде е формирана снежна покривка.

Околу 5 сантиметри снег има на Пониква и на Бистра.

Foto – We Have Snow – Попова Шапка

sapka3

sneg sapka2

sneg sapka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1