Еве како изгледа зајдисонце на Марс (ФОТО)


Роверот „Кјуриосити“ на 15. април на Земјата испрати фотографии од зајдисонце на Марс

Црнобелите фотографии подоцна се обработени, по што се објавени.

Роверот „Кјуриосити“ веќе три години се наоѓа на Црвената планета истражувајќи ја нејзината површина.zajdisonce-mars2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1