ВИДЕО: Езеро во Орегон исчезна истекувајќи во дупка


Во рок од неколку минути езерото Lost Lake во американската држава Орегон практично исчезнало истекувајќи во дупка.

lost-lake

Локалните жители од околината велат дека неколкупати се обиделе да ја затрупаат дупката, но нивните напори не биле успешни.

Експерти велат дека дупката е всушност, кратер од вулкан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1