Еве како изгледаат улиците во Скопје под снег (Видео)


Снег почна да вее попладнево во главниот град, Скопје.

Метеоролозите најавуваат дека во вечерните и ноќните часови се очекува да се интензивираат врнежите од дожд, а на планините се очекува снежната покривка да достигне од 10 до 20 сантиметри.mk sneg6

Висинатата на снежната покривка во Берово, Маврово и Виница е 9 см, во Крушево 8 см, во Битола и Охрид 7 см, во Лазарополе 4 см и во Прилеп 2см.

Во понеделник ќе се спушта многу студена воздушна маса од север со умерен до засилен северен ветер која во наредните денови ќе предизвика променливо облачно и многу студено време со локален снег и појава на голомразица.

Еве како изгледаат улиците во Скопје под снег

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1