Снежна драма во охридско: „Застава 101“ го блокираше патот, заглавена бремена жена! (ФОТО)


Вистинска снежна драма се одвива од попладнево кај охридското село Ботун кај превојот Пресека во општина Дебарца. Поради обилните врнежи од снег има застој во нормалното одвивање на сообраќајот од 16 часот, а во долгата колона автомобили е заглавена и една бремена жена, објави „Орбис“.

Тв Орбис

Тв Орбис

 

-Патот кај Пресека е затворен и е непрооден поради тоа што автомобил Застава 101 со прикола која има летни гуми го има заглавено патот , а поради тоа дошло до заглавување и на камионот на Македонија пат.Сообраќајот е во прекин, но Македонија пат го пушти другиот камион натоварен со песок да го одглави првиот камион и да го пробие патот, рекоа од Центарот за управување со кризи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1