Еве како изгледала Хурем како девојче (Фото)


Познатата турска катерка Мерјем Узерли (31) кој се прослави по улогата на Хурем Султан во серијата „Сулејман Величенствениот“ на својот профил на Фејсбук објави фотографија од своите детски денови.hurem

Убавата актерка уште оттогаш била фотогенична и нејзините црти на лицето се доказ дека таа и во детството била слатко девојче.

– Еден одблесок од минатото. Добро утро на сите – напиша актерката на својот профил на Фејсбук, каде доби голем број позитивни коментари од своите фанови.10612795_698006080316854_2263844412452455245_n

Инаку Мерјем веќе две години живее во Германија каде ја роди својата ќерка Лара која ја доби  во вонбрачната врска со турскиот бизнисмен Џан Атеш.

Откако Мерјем го напушти снимањето на турската хит серија таа се појави во неколку тв-реклами за кои доби баснословни суми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1