Еве како можете да помогнете за обновување на манастирот Трескавец


Започнува организацијата околу расчистување и реконтрукција на изгорениот манастир Трескавец. 

pozar treskavec 22Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески, ги повика сите добронамерници кои сакаат да помогнат во расчистувањето, за поголема успешност и организираност на акциите, своето учество да го пријават на телефонскиот број 076/425-102 или на електронската адреса treskavec@prilep.gov.mk.

Сите сопственици на теренски возила кои сакаат да се вклучат во акцијата, можат да се пријават на истиот телефонскиот број и на истата електронска адреса.

Поаѓањето за неделната работна акција е во 7 часот, пред Центарот за култура „Марко Цепенков“, а организираните групи ќе ги придружуваат и планинарите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1