Еве како сами дома да си направите Путер од кикирики или бадеми


Овие намирници богати со протеини содржат мононезаситени (олеински) масни киселини, кои се многу здрави за срцето. Путер можете и сами да си направите.

Брз рецепт: 2 чаши печени кикирики или бадеми, размешајте со 1.5 лажичка масло, половина лажичка кафеав шеќер и малку сол. Ако сакате посладок путер, додадете малку мед.

puter-od-kikiriki

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1