Еве какво ќе биде времето денес


sunnyВремето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје слично време со температура до 30 степени.

УВ индексот ќе изнесува шест.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1