Еве какво невреме не очекува


Времето во Македонија  ќе биде променливо облачно, ветровито и релативно студено со повремен локален дожд, особено претпладне. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 2 и 9 степени, а дневната од 10 до 19 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, ветровито и релативно студено.oblaci mk2

Утринската температура ќе се спушти до 7, а дневната ќе достигне до 16 степени.

Во текот на ноќта ќе се спушта постуден воздух од север, кој задутре ќе предизвика нагло опаѓање на дневната температура за 8 до 11 степени.

До вторник ќе преовладува променливо облачно, ветровито и релативно студено време со повремен локален дожд со променлив интензитет.

На повисоките планини ќе има услови за повремен слаб снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1