Еве какво време не очекува викендов


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на краткотраен пороен дожд освен во јужните и источите делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје  ќе биде променливо облачно.

oblaci sonce vreme mk

Претпладне ќе има услови за краткотраен дожд, а преку денот ќе дува слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Во недела и во понеделник претпладне ќе потрае период на преодно стабилизирање на времето, а од понеделник попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Во вторник се очекува нестабилно време со пороен дожд и појава на грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1