Еве кога да го очекувате првиот снег во Македонија


Долгорочните прогнози велат дека токму кон крајот на идниот месец ќе се јават првите услови за провејување на снег во котлинитеsneg

Метеоролозите го најавија првиот снег оваа сезона за 26 ноември.

Сепак, треба да се има предвид дека станува збор за долгорочна прогноза која не може да даде прецизни предвидувања.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1