Еве кога ќе игра Македонија на ЕП во Данска


На програмите на Сител и Сител 3 телевизија ќе бидат емитувани 25 директни преноси од ЕП.
rakometНајголемиот дел од нив ќе бидат во групата во која ќе настапува Македонија, а од останатите групи во зависност од саатницата на почетокот на натпреварите ќе бидат емитувани по еден или два натпревари.
Ова е изборот за директни преноси од ракометниот евро-шампионат.
— ПРВА ФАЗА
12 јануари (недела)
18:00 Чешка – Австрија
20:30 МАКЕДОНИЈА – Данска
13 јануари (понеделник) 
18:00 Србија – Полска
14 јануари (вторник)
18:15 МАКЕДОНИЈА – Чешка
20:30 Данска – Австрија
15 јануари (среда) 
18:00 Хрватска – Црна Гора
16 јануари (четврток)
18:15 МАКЕДОНИЈА – Австрија
20:30 Данска – Чешка
17 јануари (петок) 
20:15 Србија – Франција
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1