Еве кои работи носат несреќа во животот – Чевли пред врата, празни садови за сол и шеќер


За во вашиот дом да владее позитивна енергија, ослободете се од селдниве работи:

1. Напукнати чинии, шолји и останати садови- ваквите садови носат лоша енергија на секој кој ги користи, тврдат Фенг Шуи експертите. Подобро да купите најевтин прибор кој ќе го користите, отколку скап а оштетен.

2. Празни теглички за кафе или шеќер- Секому му се случува понекогаш да остане без залихи од намирниците кои секојдневно ги користат. Меѓутоа, садовите во кои се чуваат зачини не би требало да бидат празни, бидејќи празните садови во кујната влијаат врз среќата и хармонијата во домот.

3. Куп од стари весници, списанија, книги и хартии- Фенг Шуи експертите советуваат штом ги прочитате весниците да ги фрлите во ѓубре. Доколку собирате стари весници или книги, чувајте ги на полица, а не на подот или во аголот од собата.

4. Чевли пред врата- без оглед дали се наредени пред спалната соба или некоја друга, овие предмети се вистински „енергетски вампири3 особено ако се валкани.

5. Валкана облека на аголот од собата- ова е една од поважните работи на која експертите предупредуваат. Можеби е најлесно да ја фрлите валканата облека на под или на некој агол, но на тоа место исчезнува и сета позитивна енергија од домот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1