УЖАС – Следново видео е исповед на членови на сектата црната ружа


Црна Ружа се појавува во втората половина на ’90-те години и зема голем замав во западна и северо-западна Македонија.

boban-stanojkovic-boban-zmaj-sekte-sekta-ubistvo-samoubistvo-leskovac-fej-1328585176-35873Нејзините корени и идеали водат потекло од сатанистички и пагански култови како и од Wicca-та и Богомислкото движење.

Се смета дека официјално повеке не постојат откако биле разоткриени во некој стан во центарот на Скопје.

Сектата била активна на територијата на цел Балкан, медиумите пишуваат за сомнителни случаи –

ЛИНК 1 .

ЛИНК 2 

А ова е сведоштво од прва рака на еден нејзин член, кој се зачленил како би можел да ја спаси својата девојка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1