Еве кои се терористите кои ја нападнаа полицијата во Гошинце – идентификувани дел од нив


Полицијата превзема сериозни мерки за целосно расчистување на терористичкиот напад кој утринава се случи на караулата кај Гошинце, информираа денес од МВР.

Според првични и неофицијални информации утврден е идентитетот на дел од членовите на групата која утринава влезе во караулата и ги нападна четворицата  полициски службеници.uck-ovk-foto-profimedia-1429616797-644811

Првичните и непотврдени сознанија велат дека како лидер на групата е идентификуван командант Џеваир Адеми од  Гњилане, Косово. Дел од логистиката на 40. члената група биле извесен Фарук, како и Ерхан и Кадри Бајрами. Утврден бил идентитетот и на останати членови на групата коу вооружени, со маскирни униформи и ознаки на УЧК, влегоа во караулата кај Гошинце.

Полицијата превзема сериозни мерки за целосно расчистување на терористичкиот напад кој утринава се случи на караулата кај Гошинце, информираа денес од МВР.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1