Еве кој си доби статуетка ,,Златна биба мара на популарноста“


Во “Метрополис арена” во Скопје се одржа најпопуларната и најгледана забавна манифестација, 19 по ред Златна Бубамара на популарноста.g_bubamaglavna

Трајни вредности – Игор Џамбазов

Награда за животно дело – дуетот Селимова – Желчески

Најпопуларна ТВ серија – 5 + Фамилија – ОХО продукција

Театарска претстава – Мајсторот и Маргарита

Актерка на годината – Тања Кочовска

Актер – Петар Мирчевски

Млад актер на годината – Жарко Димоски Театар Комедија

Најпопуларна балканска вокална група – Фрајле

Група на годината – ДНК

Пејачка на годината – Тамара Тодевска

Албум – Тамара Тодевска

Концерт – Тамара Тодевска

ТВ забавна емисија – Неделно попладне – Томато

ТВ емисија на годината – Зевзекманија ТВ Канал 5

Трајни музички вредности – Ван Гог

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1