Еве која песна од Жељко ќе ја пее Даниел


Вечерва на осмиот лајв од најгледаното балканско шоу Х Фактор ќе дознаеме кои пет натпреварувачи ќе влезат во големото финале.

dan500 (1)Учесниците во ова шоу вечерва ќе се претстават со песни од менторите, а нашиот Даниел Кајмакоски ќе ја изведе песната „Љубави“ од неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ.

Кандидатите Даниел Кајмакоски, Илма Карахмет, Лукијан Ивановиќ, Тамара Милановиќ, Маид Хечимовиќ и групата “Доктори” ќе се борат за пласман во суперфиналето пеејќи песни од своите ментори.

Во ревијалниот дел на утрешното издание на Х Фактор специјални гости ќе биде легендарната хрватска рок група Парни ваљак и популарната нововадска поп пејачка Наташа Беквалац.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1