Му фрлиле мастило во лице на Субрата Рој пред судот (Фото)


Пред индискиот Врховен суд, адвокатот Маној Шарма фрли црно мастило во лицето на газдата на познатата фирма „Сахара Груп“, Субрата Рој, кој во петокот беше уапсен од тамошната полиција по наредба на индиските истражни власти за голема измама, објави весникот „Хиндустан тајмс“, пренесува Плус Инфо

dc57b603-78ed-46c8-9ec6-63de38b6fe83wallpaper1

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1