Еве колку ќе заработува Пандев во Галатасарај


Горан Пандев од денес и официјално е нов член на Галатсарај, а медиумите ги објавија и деталите од неговиот договор со тускиот гигнат.

Pandev-wants-to-face-Inter-Milan-in-the-Champions-League-and-happy-with-life-in-Napoli-117165Пандев во претстојната сезона ќе ја добива речиси истата плата која му беше договорена и во Наполи. Нашиот фудбалер ќе заработува 2,3 милиони евра годишно, плус дополнителни бонуси и премии за успеси во турскиот шампионат и во Лигата на шампионите.

Во договорот на Пандев има и клаузула според која доколку напаѓачот оствари 29 настапи како стартер во дресот на Галатасарај, во сите натпреварувања, договорот автоматски ќе биде продолжен за уште една наредна сезона.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1