Еве што експлодирало пред Основниот суд во Скопје


eksplozija policija nokj sud

Фото – Нетпрес

Пресуван тнт со фитиљ бил запален во жандиниерата на булеварот Гоце Делчев пред Основниот суд Скопје 2, дознава НетПрес.

Во моментов на лице место се наоѓаат голем број на полицајци.

Оштетување на судовите нема, ниту пак повредени.

Полицијата во моментов врши увид на лице место.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1