Еве што не очекува следната година според најпознатиот британски јасновидец


Ако пророштвата се нешто што ве интересира и сакате да слушнете што зборуваат тие кои наводно можат да гледаат во иднината, еве ви можност да дознаете како ќе изгледа 2016. година споре британскиот јасновидец Крег Хамилтон Паркер.

Тој, меѓу другото, навел дека ќе биде откриено кој често користен адитив во храната предизвикува рак. Тоа што најмногу привлекло внимание е предвидувањето дека следната година ќе се случи обид за убиство на германската канцеларка Ангела Меркел.Kreg-Hamilton-Parker-e1451334684703-600x364

Исто така, Крег навел дека ќе дојде до јакнење на десницата во Шпанија, Италија и Франција, а као последица на тоа ќе има големи нереди на улиците во тие држави, како и палење на џамии.

Крег на својот блог признава дека понекогаш греши и дека неговите порроштва не треба да се прифатат како нешто неизбежно.

Вака Крег Хамилтон  Паркер ја гледа 2016. година:

 • Меѓународната ќелија на ИСИС во Германија ќе се обиде да изврши атентат врз Ангела Меркел
 • Успонот на десницата во Шпанија, Италија и Франција, ќе доведе до големи нереди на улиците во тие држави, што ќе предизвикаат палење на џамии.
 • Ќе се докаже дека еден адитив што често се користи во храната предизвикува рак.
 • Комета или астероид, за кој повеќето астрономи нема да имаат поим дека стигнува, ќе и’ се приближи многу на Земјата.
 • Индиската економија ќе продолжи да расте, но затоа ќе дојде до распад на кинеската валута.
 • Ќе се случи политички скандал откако ќе се појават фотографии на кои севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун e нводно гол.
 • Турција ќе ги нападне Курдите на подрачјето на Сирија.
 • Ќе има нов бран бегалци од Украина и Грузија, бидејќи Русите ќе ги „притегнат“ дисидентите.
 • Голем земјотрес на подрачјето на Хималаите ќе предизвика пукање на брани.
 • Ќе има референдум поврзан за Европската Унија и излегување на некои земји од оваа заедница.
 • Голем пожар ќе ја зафати еден историски холандски објект и некои ремек дела ќе бидат целосно уништени.
 • Во борбата против терористите, ќе почне да се применува нов облик на нанотехнологија.
 • Принцот Филип од Единбург, тешко ќе се разболи и при операција лекарите ќе се борат за неговиот живот.
 • Еден јапонски остров ќе го „проголта“ морето.
 • Доналд Трамп ќе се повлече од трката за Белата куќа, а битката ќе ја продолжат Џеб Буш и Хилари Клинтон. На крајот ќе слават републиканците, но дури ког вов последен момент ќе го сменат кандидатот.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1