РУСКИ ПАТОЛОЗИ: Пилотот Олег Пешков е убиен од калашњиков, терористите се изживувале врз неговото тело


Руските патолози утврдиле дека пилотот на соборениот Сухој 24 над Сирија Олег Пешков е убиен од калашљиков, додека со падобран се спуштал катапултирајќи.

Било утврдено, со медицински преглед, дека групата терористи на Туркмен, која пукала на катапултираниот руски пилот, се изживувала над мртвото тело на Олег Пешков.peskov

На неговото тело се пронајдени бројни траги од удар со тап премет, почнувајќи од темето , па до вратот, лицето, рацете и нозете.

Многу модрици имало на телото по неговата смрт- недвосмислено пишува во извештајот на патолозите до кои дојде рускиот сајт “LifeNews”.

Туркменистаните кои се изживувале над телото на Олег Пешков прекршиле бројни руски , но и меѓународни закони и воени конвенции, меѓу кои главна е криење на мртвото тело на војникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1