Еве што се гледаше на YouTube лани


youtube-rewindYouTube објави видео во кое ги спои сите видеа кој ја одбележаа 2012-та година. Отворен е и канал каде се сите најгледани видеа во 2012-та година.

Gangnam Style, е најгледано – над 970 милиони пати.

На второ место е Walk Off The Earth со 140 милиони,

Трето –  Kony 2012 со 94 милиони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1