Го запроси својот Геј дечко во Белата куќа (Фото)


GAY-WEDDING-PROPOSAL-570

За прв пат во историјата на Белата куќа, момче клекна на колена и го запроси својот дечко во фоајето.

35-годишниот Американскиот капетан Матеј Фелпс влезе во историјата на САД предлагајќи му брак на своето момче Бен Шок (26) . Тие имале „празнична турнеја“ во Белата куќа и Матеј одлучил да го искористи моментот.

Ова е прв брак помеѓу партнери од ист пол што започнал во Белата куќа.

,,Нашата прва средба беше во Белата куќа, па сакав овде да се случи тоа,, – изјавил Фелпс

Белата куќа одби да го коментира овој настан, ниту пак објасни дали знаела за тоа. Свадбата е закажана за на пролет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1