Евтин, многу ефикасен а и здрав освежувач за дома


Ова е одличен рецепт за еден сосема едноставен освежувач на воздух кој ќе му овозможи на вашиот дом да мириса токму на вашиот омилен мирис, а плус нема да ве чини како скапите освежувачи туку многу помалку.

ytiktПотребни ви се:

-Тегла со капак
-Сода бикарбона
-Есенцијално масло со мирис по ваша желба

Наполнете една четвртина од теглата со сода бикарбона.

Врз содата капнете 6-8 капки од вашето омилено есенцијално масло.

Потоа затворете ја теглата со капак на кој претходно сте направиле неколку дупчиња низ кои мирисот ќе се шири низ вашиот дом.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1