Фатена со половина килограм кокаин финалистка на мис Италија


Саманта Скарлино беше една од финалситките за изборот за Мис на Италија, а освен тоа се занимаваше и со глума и со водителска работа, но како што излегува сега, и со дилање дрога.

samanta-skarlino-260x167Убавата Саманта на италијанската јавност и стана позната по својата убавина и атрибути по изборот за Мис Италија во 1999 година, а од тогаш нејзиниот медиумски ангажман сеуште трае. Но, дека Саманта била вмешана во уште една работа, ретко кој знаел.

Имено, италијанската полиција ја уапсија поради дилање на половина килограм кокаин.

Таа е една од 22 луѓе во ланецот на шверц и препродавање на кокаин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1